Czy warto dokupować dodatkowe elementy do projektu domu?

Czy warto dokupować dodatkowe elementy do projektu domu?

Gdy kupujesz gotowy projekt domu z kosztorysem, to otrzymujesz wszystkie dokumenty niezbędne do tego, żebyś wybudował swój dom. Jedyne co musisz zrobić po otrzymaniu tych dokumentów to udać się do okolicznego projektanta, żeby on zaadaptował twój projekt do warunków miejscowych – przypomina specjalista z www.e-domy.pl . Jednocześnie często gdy wybierasz gotowy projekt domu z kosztorysem, to masz możliwość uzupełnienia swojego projektu o dodatkowe elementy.

O co możesz uzupełnić projekt domu z kosztorysem?

Możliwości jest wiele, jednak najczęściej projekty domu z kosztorysem są uzupełniane o:

  • Różnego rodzaju ogrzewania, na przykład ogrzewanie pompą cieplną

  • Projekt instalacji solarnej

  • Albo projekt wentylacji mechanicznej

 

To są elementy, których nie zawiera podstawowy projekt domu z kosztorysem, jeżeli chcesz by twój dom, który wybudujesz zawierał takie elementy, to musisz dokupić odpowiednie pakiety. Tutaj często pojawia się pytanie „czy warto?”. Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jedna – to zależy.

Wszystko zależy przede wszystkim od twoich marzeń i od tego co chcesz mieć w swoim domu. Dlatego zastanów się:

  • Co chcesz by posiadał zrealizowany projekt domu z kosztorysem, który wybierzesz?

  • Jaki masz budżet na realizację projektu?

 

Te dwa pytania pozwolą Ci odpowiedzieć na pytanie „czy warto?”. Jeżeli zakupienie dodatkowego projektu i jego realizacja mogą nadwyrężyć twój budżet to według mnie nie warto. Jednak jeżeli masz na to środki i zależy Ci na tym, by twój dom posiadał na przykład inny rodzaj ogrzewania, albo panele słoneczne to wtedy jak najbardziej warto. Dzięki temu po tym jak zrealizujesz projekt domu z kosztorysem, to przez długi czas nie będziesz musiał w żaden sposób modernizować swoich czterech ścian.