Czym jest ekogroszek?

Czym jest ekogroszek?

 

Piece na ekogroszek stają się coraz bardziej popularne, dlatego wiele sklepów jak Sklep.auroks.pl/piec-na-ekogroszek , oferuje je w swoim asortymencie. Jednak część osób jest po prostu wabiona chwytami marketingowymi mówiącymi o tym, że piece na ekogroszek są bardziej wydajne, że ogrzewanie nimi domu jest tańsze. Jednak co warto wiedzieć na temat ekogroszku? Czym on w ogóle jest?

 

 

Piec na ekogroszek – czym jest paliwo?

Odpowiedzi na pytanie czym jest ekogroszek nie trzeba szukać długo. Już Wikipedia przychodzi tutaj z podpowiedzią. Mówiąc w skrócie jest to paliwo stałe, które powstaje z węgla brunatnego, lub węgla kamiennego. To co wyróżnia go od zwykłego węgla to przede wszystkim mała ilość popiołu, która jest skutkiem tego w jaki sposób jest produkowany ekogroszek.

 

 

Jednak wielką zaletą pieców na ekogroszek jest automatyczny dozownik. Dzięki temu Ty nie musisz męczyć się ciągłym doglądaniem tego, czy w piecu cały czas się pali i ewentualnym dorzucaniu do niego węgla. Po prostu uzupełniasz dozownik, który starcza na kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin palenia.

 

Dom ogrzewany piecem ekogroszek, urządony w nowoczesnym stylu
Dom ogrzewany piecem ekogroszek

 

Dlatego uważam, że piec na ekogroszek jest świetnym wyborem dla wielu osób, które cenią sobie wygodę. Ponadto trzeba pamiętać, że przy paleniu ekogroszkiem w większości przypadków powstaje mniej bałaganu niż przy paleniu drewnem i węglem. Jednocześnie zarówno piece na ekogroszek jak i samo paliwo w nich stosowane ma pewną wadę – a są nią podróbki. W internecie znajdziesz wiele różnego rodzaju podróbek ekogroszku, które mają o wiele gorsze parametry grzewcze. Sposobem by sobie z tym poradzić jest kupowanie paliwa do swojego pieca na ekogroszek tylko z zaufanych miejsc. Wtedy unikniesz ryzyka kupienia podróbki. Jest to istotne zwłaszcza, jeżeli nie jesteś specjalistą w tym temacie.