Dom piętowy dla osób niepełnosprawnych?

Dom piętowy dla osób niepełnosprawnych?

 

Mówienie o niepełnosprawności kiedyś było złamaniem pewnego rodzaju tematu tabu. Jednak dzisiaj na szczęście jest to całkiem normalne. Wiele osób niepełnosprawnych zastanawia się nad tym jaki rodzaj domu wybrać – wiele z nich marzy o wspaniałych domach piętrowych. W tym artykule postaram się Ci doradzić czy projekty domów piętrowych, które oferuje firma www.e-domy.pl/projekty-domow-pietrowych.html , są dobrym wyborem dla osób niepełnosprawnych.

 

Zaprojektowany piętrowy dom dla klientów
Zaprojektowany piętrowy dom

 

Przede wszystkim zależy o jakim rodzaju niepełnosprawności mówimy. Większość osób myśli głównie o osobach na wózku. Dla takich osób projekt domu piętrowego jest naturalnym utrudnieniem. Oczywiście jest ona w stanie korzystać z parteru, jednak jakiekolwiek korzystanie z piętra jest praktycznie niemożliwe. Trzeba by było wybudować albo windę, albo długi podjazd na górę dla wózków inwalidzkich.

 

 

Natomiast jeżeli chodzi o inne rodzaje niepełnosprawności to oczywiście projekt domu piętrowego może być pewnego rodzaju utrudnieniem. Jednak w większości przypadków korzystanie z niego nie jest aż tak trudne, jak dla osób z wózkiem.

 

 

Dlatego jeżeli zastanawiasz się czy projekt domu piętrowego jest dobry dla osób niepełnosprawnych, to przede wszystkim zastanów się o jaki rodzaj niepełnosprawności Ci chodzi. W niektórych przypadkach to może stanowić przeszkodę niemalże niemożliwą, albo bardzo trudną do pokonania. Jednak w większości przypadków projekt domu piętrowego da się dostosować do osób niepełnosprawnych.

 

 

Jednocześnie jeżeli już teraz posiadasz dom piętrowy to nic nie jest stracone. Specjaliści z firmy www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-pietrowe/ , doradzają, że zawsze możesz do potrzeb osoby niepełnosprawnej dostosować tylko parter domu piętrowego. Co prawda nie będzie ona w stanie korzystać z piętra tego domu, jednak przynajmniej będzie w stanie korzystać z domu i funkcjonować w nim normalnie.