Jak dobrze urządzić dom parterowy

Jak dobrze urządzić dom parterowy

 

Wybudowanie domu to jeden element, jednak jego urządzenie to zupełnie inne wyzwanie. Jednak nie mniej ważne niż wybór odpowiedniego projektu, ponieważ to jaki projekt domu parterowego wybierzesz wpływa na to jakie będziesz miał możliwości jego urządzenia.

 

W tym artykule przedstawię Ci kilka zasad, którymi według mnie dobrze jest się kierować kiedy urządzasz swój dom parterowy.

 

 

Jak urządzać domy parterowe – garść porad

  • Zadbaj o dobre wykorzystanie przestrzeni – z reguły domy parterowe posiadają mniejsza powierzchnię niż domy piętrowe. Dlatego nie możesz tutaj sobie pozwolić na marnowanie przestrzeni, zadbaj o to, zęby dobrze ją wykorzystać.
  • Wybierając projekt domu parterowego myśl o tym jak go urządzisz. Na stronie homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe i innych znajdziesz plan pomieszczeń domów parterowych. Zastanów się czy on Ci odpowiada. To istotny element, bo gdy wybudujesz dom, to ścian już nie przesuniesz.
  • Pamiętaj, że przestrzeń twojego domu obejmują również ściany i generalnie projektuj też zagospodarowanie przestrzeni w płaszczyźnie pionowej. Często wybranie wyższej szafy pozwala o wiele lepiej wykorzystać powierzchnię jaką oferują domy parterowe.
  • Nie bój się wieszać różnego rodzaju półek, albo szafek wiszących – one również zwiększą twoją dostępną przestrzeń.
  • Pamiętaj, że zawsze meble i sposób w jaki urządziłeś swoją przestrzeń możesz zmienić. Nie bój się eksperymentować.

 

Osiedle domów parterowych.
Osiedle domów parterowych i piętrowych.

 

To kilka istotnych według mnie porad, które pomogą Ci lepiej urządzić twój dom parterowy. Jednocześnie według mnie warto tutaj nie przesadzać i nie próbować upchać jak największej liczby mebli. Warto dać sobie wolną przestrzeń, ponieważ dzięki niej nawet mały dom parterowy będzie wydawał się wizualnie większy i dzięki temu spędzanie w nim czasu będzie przyjemniejsze.