Wentylacja w łazience i kuchni

Wentylacja w łazience i kuchni

 

Łazienka jest najważniejszym miejscem jeśli chodzi systemy wentylacyjne w domu. Co prawda, strona WojWent nie zgadza się ze mną bo oni z kolei uważają, że jest to jednak kuchnia. Niezależnie od tego, kto co uważa na ten temat to bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że te dwa miejsca powinny znaleźć się na kluczowych pozycjach przy kompleksowym planowaniu systemu wentylacji. W łazience mamy często do czynienia z wysoką temperaturą. Ta w z wilgocią przyczynia się do powstawania grzybów. Wyciągi, kratki oraz regularna wentylacja to absolutne minimum o jakie musimy zadbać. W małych mieszkaniach, gdzie oprócz gorącej kąpieli suszy się pranie i to wszystko na 5m2 może to być zdecydowanie za mało. Dobrze byłoby mieć kratki w drzwiach, a jeśli nie to pozostawiać je mocno uchylone po wyjściu z łazienki.

 

 

W przypadku posiadania bardziej zaawansowanych systemów wentylacyjnych większość instalacji powinna być skupiona na tych dwóch, wyżej wspomnianych pomieszczeniach.

 

Najlepsze systemy wentylacji są dostępne na rynku.
Najlepsze systemy wentylacyjne.

Kuchnia nie odłącznie kojarzy mi się z dmuchawą stojącą nad kuchenką ale ona nie załatwi czasami problemu. Każdy z nas ma czasami opracowane jakieś systemy.

Moja mama na przykład zaraz po włączeniu dmuchawy otwiera dodatkowo okna.

Większość z powyższych rad powinna pomóc. Jeśli jednak problem cały czas istnieje, należy przeanalizować co poszło nie tak.

Czasem powstawanie wilgoci i gromadzenie się drobnoustrojów to kwestie niezależne od nawet najlepszych systemów wentylacji.